Pochod proti fašizmu

Deň vzniku profašistického Slovakštátu využívajú už s každoročnou pravideľnosťou neonacisti a neoľudáci k oslave neľudského režimu a šíreniu myšlienok nenávisti a intolerancie. Tento rok však náckovia našim hlavným mestom neprejdú! Bratislava bude patriť antifašizmu!

V dobe vzostupu krajnej pravice na Slovensku i v celej Európe, v dobe kedy sú fašisti volení do vysokých politických funkcii v našej krajine, v dobe kedy množiace sa útoky zostávajú nepotrestané, či v dobe, pre ktorú je príznačná inklinácia majoritnej spoločnosti k rasizmu a populizmu je priam našou povinnosťou, aby sme sa ozvali! Už nemôžme naďalej iba zatvárať oči. Je najvyšší čas, aby sme sa myšlienkam nenávisti postavili a rázne ich ako spoločnosť odsúdili. Príďte aj vy vyjadriť svoj postoj v sobotu 15. marca 2014 do ulíc Bratislavy! Príďte povedať jasné NIE fašizmu! Proti fašizmu v akejkoľvek forme, kdekoľvek a kedykoľvek!

Súčasťou série podujatí s názvom Spoločne proti fašizmu sú výstavy, diskusie, premietania, koncerty i ďalšie akcie, ktoré nájdete s časmi a popismi v sekcii program. Podujatia oficiálne podporuje primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, Poľský inštitút v Bratislave, Nadácia otvorenej spoločnosti – OSF, kníhkupectvo Artforum, Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ELSA, Blokujeme, Iniciatíva NE rasizmu, Klub Dole, Fuga, KC Dunaj, Verejné galérie či mnohé ďalšie inštitúcie a organizácie.

Pochod sa uskutoční v sobotu 15. marca o 14.00 hod na Námestí SNP v Bratislave. Pozvánka na facebooku TU.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s