Povstanie pokračuje 2019

▼Od 16:00 na Námestí SNP▼

ROZPOR
VENTOLIN (CZ)
VEC & ŠKRUPO + TONO S.
HELADO INFINITO (CHL/ARG)
BASHA (THE UGLY SELECTORS)

▼Od 22:00 v klube FUGA▼
=====================
TON-TRON (CZ)
EDÚV SYN
ÉTER (CZ)

Na námestí vás okrem toho bude čakať conflict kitchen, vegánske špeciality, prezentácie sociálnych hnutí a kolektívov, výstava, inštalácia, literatúra, workshop radikálneho vyšívania a mnoho iného. Kompletný program aj s časovým harmonogramom zverejníme už čoskoro tu na facebooku i na stránke http://povstaniepokracuje.sk

==161====161====161====161====161====161====161===

Antifašistický festival Povstanie Pokračuje organizujeme od roku 2015. Jeho názov sa odvíja od Slovenského národného povstania, ktorého výročie a odkaz si týmto spôsobom každoročne pripomíname. Dňa 29. augusta 1944 vydal generál Ján Golian šifrovanú inštrukciu, ktorá znela: „Začnite s vysťahovaním!“ Zahájil tak rozsiahlu antifašistickú mobilizáciu, ktorá viedla k dvojmesačnému ozbrojenému odporu voči režimu ľudáckeho Slovenského štátu a fašistickým utlačovateľom. SNP sa tak stalo jednou z mála udalostí, kedy sa ľudia na Slovensku dokázali vzoprieť útlaku a postaviť sa za demokratické hodnoty. Po sedemdesiatich piatich rokoch však fašisti a neoľudáci opäť sedia v ľaviciach slovenského parlamentu. Ich protirómske hliadky so širokými ramenami prechádzajú vlakmi, po cestách jazdia kolóny áut s gardistickými vlajkami a vedľa Židov a Rómov rozšírili svoje spektrum nepriateľov národa o neheterosexuálne orientovaných ľudí, ľudí na úteku, či mimovládne organizácie a sociálne hnutia. Posolstvo festivalu je v tomto zmysle jasné: boj proti fašizmu musí pokračovať.

Na rozdiel od vrcholných politikov, ktorí sa počas výročí stretávajú pri pamätníkoch, aby pri nich položili vence či prečítali prejavy, ktoré napísali ich asistenti či asistentky, náš festival pozýva ľudí do ulíc. Pozýva ich, aby okupovali verejný priestor, aby sa bavili, tvorili, premýšľali a aby namiesto nostalgického potľapkávania sa po ramenách zamerali svoju pozornosť na širšie súvislosti súčasných problémov a spoločenských zápasov.

====================================================

Organizáciu festivalu zabezpečujeme z dobrovoľných príspevkov od ľudí a z vlastných zdrojov. Budeme radi za akúkoľvek podporu. Do poznámky uveďte „Povstanie pokračuje“ Číslo účtu v mBank: SK62 8360 5207 0042 0559 0516 (SWIFT/BIC: BREXSKBX) Ďakujeme!

====================================================

Vstup na podujatie je zdarma.

====================================================
====161====161====161====161====161====161====161===
====================================================

plagat_SNP

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s