Povstanie pokračuje 2018

Povstanie pokračuje je 4. ročník antifašistického DIY festivalu, ktorý je organizovaný pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania 29. augusta 2018 na Námestí SNP v Bratislave. Jeho hlavnou myšlienkou je vzdanie úcty ľuďom, ktorí sa aktívne zapojili do boja proti neľudskej fašistickej ideológii v minulosti a šírenie hodnôt tolerancie, antirasizmu a antifašizmu v súčasnosti.

+++++++++++++++++++
Koncerty od 17.00 hod.
+++++++++++++++++++

LOS FASTIDIOS (IT) / 20.30 hod.

THE OFFENDERS (IT/DE) / 19.00 hod.

52 HERTZ WHALE (SK) / 18.00 hod.

#POKORA (SK) / 17.00 hod.

Od 22.00 hod. bude program pokračovať Afterparty v neďaleko situovanom klube FUGA.

Po ukončení hlavného programu na Námesti SNP rozhodne neodchádzajte domov. Trojica mladých DJov Vás zoberie na výpravu skrz neobvyklé a aktuálne polohy súčasnej tanečnej hudby. Londýnčan usadený v Bratislave a skoro už rezident Fugy, BZGRL nám zahrá crossover medzi dekonštrukciou a abstrakciou, ktorá reprezentuje ostrovný zvuk, ktorý je dnes už globálnym fenoménom. Rozbiehajúci sa producenta DJ Bun Thang operuje v podobných vodách, avšak jeho zvuk je ostrejši a nabitý tanečnými prekvapeniami. Večer zakončí Miro, ktorý je jeden z mála čerstvých prírastkov do klubovej komunity, ktorá sa venuje už tradičným, ale stále sviežim polohám electra, acidu, afrobeatu a vlastne všetkého čo ma fanúšik poctivej klubovej hudby rád.

pov

+++++++++++++++++++++++++++++
Sprievodný program od 15.00 hod
+++++++++++++++++++++++++++++

KUCHYŇA KONFLIKTOV

Súčasťou akcie bude aj takzvaná Kuchyňa konfliktov (Conflict Kitchen), v rámci ktorej budete môcť ochutnať vynikajúce vegánske jedlá a dozvedieť sa popritom informácie o naliehavých celospoločenských problémoch či ich možných riešeniach. O jednotlivých témach sa budete môcť dočítať aj v pripravovanej brožúre, ktorá bude na mieste k dispozícii.

povv

RADIKÁLNE VYŠÍVANIE S KUNDYCREW

Spolu s Kundami si môžete vyšiť nášivku, odznak či napríklad tašku s antifašistickým motívom či iným politickým odkazom.

mrož

UMELECKÝ WORKSHOP PRE DETI AJ DOSPELÝCH

Počas workshopu budeme vyrábať koláže či odkazy na plachtách, ktoré budú neskôr nainštalované na námestí ako jeden ucelený objekt. Workshop je vhodný pre kohokoľvek od nula do nekonečno rokov.

joh

UMENIE

Umelecký kolektív APART predstaví svoj odkaz prostredníctvom performatívneho aktu a videoprojekcie.

vizual8vdddf

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Samozrejmosťou je antifašistické distro a naopak jednou z noviniek pripravovaný antifašistický občasník.

Festival môžete podporiť finančným príspevkom na Startlabe. Odmenou Vám bude jeden z darčekových balíčkov v podobe nálepiek, odznakov, trička či tašky. Viac TU.

 

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

vizual8vddd

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s