Povstanie pokračuje je 4. ročník antifašistického DIY festivalu, ktorý je organizovaný pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania 29. augusta 2018 na Námestí SNP v Bratislave. Jeho hlavnou myšlienkou je vzdanie úcty ľuďom, ktorí sa aktívne zapojili do boja proti neľudskej fašistickej ideológii v minulosti a šírenie hodnôt tolerancie, antirasizmu a antifašizmu v súčasnosti.

+++++++++++++++++++
Koncerty od 17.00 hod.
+++++++++++++++++++

THE OFFENDERS (IT/DE)
LOS FASTIDIOS (IT)
#POKORA (SK)
52 HERTZ WHALE (SK)

Od 22.00 hod. bude program pokračovať v neďaleko situovanom klube FUGA. Ďalší interpreti a interpretky ešte pribudnú.

pov

+++++++++++++++++++++++++++++
Sprievodný program od 15.00 hod
+++++++++++++++++++++++++++++

KUCHYŇA KONFLIKTOV

Súčasťou akcie bude aj takzvaná Kuchyňa konfliktov (Conflict Kitchen), v rámci ktorej budete môcť ochutnať vynikajúce vegánske jedlá a dozvedieť sa popritom informácie o naliehavých celospoločenských problémoch či ich možných riešeniach. O jednotlivých témach sa budete môcť dočítať aj v pripravovanej brožúre, ktorá bude na mieste k dispozícii.

povv

RADIKÁLNE VYŠÍVANIE S KUNDYCREW

Spolu s Kundami si môžete vyšiť nášivku, odznak či napríklad tašku s antifašistickým motívom či iným politickým odkazom.

mrož

UMELECKÝ WORKSHOP PRE DETI AJ DOSPELÝCH

Počas workshopu budeme vyrábať koláže či odkazy na plachtách, ktoré budú neskôr nainštalované na námestí ako jeden ucelený objekt. Workshop je vhodný pre kohokoľvek od nula do nekonečno rokov.

joh

UMENIE

Umelecký kolektív APART predstaví svoj odkaz prostredníctvom performatívneho aktu a videoprojekcie.

vizual8vdddf

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Samozrejmosťou je antifašistické distro a naopak jednou z noviniek pripravovaný antifašistický občasník.

Festival môžete podporiť finančným príspevkom na Startlabe. Odmenou Vám bude jeden z darčekových balíčkov v podobe nálepiek, odznakov, trička či tašky. Viac TU.

 

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

vizual8vddd