Streda 6. júna 2018 / Námestie SNP v Bratislave / 18.00 hod.

Pred niekoľkými dňami bol v Bratislave na Obchodnej ulici napadnutý Henry John Acorda z Filipín. Dvaja muži začali obťažovať Henryho kolegyne – ten sa ich zastal a vzápätí sa sám stal terčom brutálneho útoku. Jeden z dvojice, Juraj H., zhodil Filipínca na zem. Henry v dôsledku tohto útoku upadol do bezvedomia. Útočník však ani potom neprestával kopať svoju obeť do hlavy, čím jej spôsobil krvácanie do mozgu. Po niekoľkých dňoch v nemocnici Henry ťažkým zraneniam podľahol.

Hoci nie je preukázaný rasistický motív, facebookový profil agresora môže naznačovať aj túto možnosť. Chceme zároveň pripomenúť, že k napadnutiu došlo v atmosfére protimigrantskej hystérie, ktorú zasiali a dodnes živia aj mnohí vrcholoví politici a zároveň v spoločnosti, ktorá bagatelizuje a normalizuje obťažovanie žien, odmieta systematicky riešiť násilie páchané na ženách a naopak podniká útoky s cieľom dostať ženské telá pod prísnejšiu kontrolu štátu.

Henry John Acorda, migrant z Filipín, na prvý pohľad cudzinec, ktorý roky žil a pracoval v Bratislave, zomrel, pretože dvaja muži zo Slovenska sexuálne obťažovali jeho kolegyne a on sa rozhodol zakročiť a prekaziť im konanie, ktoré považovali za normálne, a preto nespochybniteľné.

Nedovoľme, aby táto vražda bola zametená pod koberec ako „bitka o dievčatá“ a príďte spolu s nami žiadať spravodlivosť pre Henryho a jeho príbuzných a príbuzné!

Stretneme sa v stredu, 6. júna 2018 o 18.00 hod. na Námestí SNP v Bratislave. Po demonštrácii bude nasledovať pochod mestom, ktorý zakončíme na mieste tragickej udalosti, kde môžete položiť kvet na Henryho pamiatku.

old reds

Udalosť na facebooku.