Pred niekoľkými dňami dokopali na rohu Obchodnej ulice v Bratislave Henryho z Filipín. Podľa svedkov dostal niekoľko úderov do hlavy od neskôr zatknutého Juraja H., keď ležal na zemi. Henry pred dvomi dňami po niekoľkodňovom zápase ťažkým zraneniam spôsobeným krvácaním do mozgu podľahol. Ešte deň predtým sa Juraj H. dostal na slobodu. Podľa prokurátora nie je dôvod predpokladať, že by pokračoval v trestnej činnosti. Samotná polícia vec vyšetruje ako “bitku o dievčatá”.

V tejto lokalite Starého mesta, kde sa na malom priestore koncentruje obchod s oblečením typickým pre neonacistickú scénu, klub v ktorom robia vyhadzovačov nazichuligáni z Ultras Slovan Bratislava (ktorí sa okrem iného preslávili tým, že nechceli do svojich priestorov Alize vpustiť juhoameričana po ktorom kričali že je “neger”) a kde sa každodenne pohybujú ožraté pokrikujúce prasce vyhladávajúce konflikt, dochádza k incidentom až nejak príliš často.

Zarážajúce je, že v zásade nikomu z politických predstaviteľov tento útok nestál ani len za zmienku. Dočítať ste sa o ňom spočiatku mohli iba na stránkach bulvárneho plátku.

Včera sa na počesť Henryho uskutočnilo v Bratislave spomienkové podujatie. Uctite si Henryho aj vy. Hlavne tým, že nedovolíte, aby sa jeho brutálna vražda len tak jednoducho prešla mlčaním.

rip henry