Tags

, ,

29. augusta si pripomíname výročie Slovenského národného povstania. Udalosti, počas ktorej sa tisíce ľudí v našej krajine postavili na odpor fašistickej ideológii. Vzdajte spolu s nami poctu všetkým ľuďom, ktorí položili svoje životy v boji za našu slobodu. Myšlienky nenávisti totiž opäť radikálne naberajú na sile a je len na nás, aby sme sa im postavili do cesty. Odkaz SNP prežíva. Povstanie pokračuje.

29. augusta 1944 sa na Slovensku ľudia rôznych názorov, vyznaní a národností odmietli prizerať zlu a postavili sa fašizmu na odpor. Ich odkaz sa stáva naliehavejším vždy vtedy, keď sa objavia ľudia, ktorí by nám chceli vnútiť vlastnú predstavu o preferovanej identite, vylúčiť iných ľudí zo spoločnosti, ovládať naše životy či šíriť nenávisť. Povstanie pokračuje je streetparty, ktorá prezentuje mnohorakosť našej spoločnosti. Bez hraníc a bez predsudkov.

Koncert: Rozpor | Pressburger Klezmer Band | Strapo | Black Passenger

Podujatie sa začne symbolickým zapálením sviečok za obete fašizmu.

Sprievodný program: Výroba tašiek s antifašistickými motívmi, ochutnávka jedál rozmanitých kultúr, vystúpenie Capoeira Oxumare, infostánky s odznakmi a nálepkami

Súčasťou spomienky bude aj už tradičná cyklojazda Critical mass po stopách SNP, na ktorú vyrazíme už v piatok 26. augusta o 18.00 hod. z námestia SNP. Zakončíme ju premietaním filmu o osobnej púti človeka a cyklistu za snom o zjednotení Severnej a Južnej Kórey – Okwan na ceste za slobodou.

Udalosť na facebooku TU.

plagitisb