Týždeň antifašistických akcii k výročiu konca 2. svetovej vojny. Od 4. do 8. mája v uliciach Bratislavy. Pokračujme bez fašizmu!

4. MÁJ / ČÍTANIE ANTIFAŠISTICKEJ POÉZIE
Študenti a študentky VŠMU budú čítať slovenskú a svetovú antifašistickú tvorbu. V sprievode videoprojekcií a Mahlerových symfónii odzneje poézia Bertolta Brechta, Frederica Garciu Lorcu, Allena Ginsberga, José Martího, Pabla Nerudu, Jána Smreka, Laca Novomeského a ďalších . Vo foajé historickej budovy Univerzity Komenského od 18.00 hod.

5. MÁJ / PREMIETANIE FILMU GARDA S KOMENTÁROM HISTORIKA / DISKUSIA
Premietanie kontroverzného dokumentu o fašistickom Slovakštáte so vstupmi historika. Film bude v jeho priebehu komentovať vedúci vedecký pracovník Historického ústavu SAV Ivan Kamenec. Nasledovať bude diskusia s ním a riaditeľkou Dokumentačného strediska holokaustu Monikou Vrzgulovou. Od 18.30 hod. v átriu Filozofickej fakulty na Gondovej 2.

(!!!POZOR!!! Zmena oproti pôvodnému času z technických príčin. Pre tých, ktorí prídu v pôvodnom čase 18.00 bude pripravené občerstvenie a pohárik vína)

6. MÁJ / PREMIETANIE FILMU DIKTÁTOR
Pouličné premietanie filmu Charlieho Chaplina z roku 1940. Na Prepoštskej ulici pri Stupavar Beer pub od 19.45 hod.

7. MÁJ / SPOMIENKA NA OBETE FAŠIZMU
Sviečková spomienka na obete fašizmu pri Pamätniku obetiam holokaustu pred Bibianou. Na podujatí bude študent herectva na VŠMU Andrej Remeník čítať v sprievode čelistu a videoprojekcií správu Rudolfa Vrbu a Alfreda Wetzlera o úteku z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Svoju účasť na podujatí prisľúbil profesor Pavel Traubner a niekoľko priamych účastníkov antifašistického odboja. Od 20:00 hod pri Bibiane.

8. MÁJ / DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM
Uctenie si pamiatky účastníkov a účastníčok antifašistického odboja. V sprievode videoprojekcii a stoviek sviečok zahrá B-Complex. Od 19.30 hod na Námestí SNP.

LOVE MUSIC HATE FASCISM  
Afterpárty týždňa. Zahrajú: Nada El (SK), Yasvi (ESP / Medena records), Lajči (SK / PKO soundsystem), Marmott (FRA / IDB/TF23), Drakh (SK / Lazy Bastards) / v klube Fuga od 22.00 hod.

Vstupy na všetky podujatia sú zdarma. Program bude v nasledujúcich hodinách doplnený o podrobnosti. Udalosť na facebooku: KLIKNITE SEM

plagat_bratislava01