IMG_20160314_163001.jpg

Z Univerzity Komenského v Bratislave bol 14. marca študentami za podpory vedenia univerzity vyvesený niekoľkometrový banner s preškrtnutým hákovým krížom.

14. marca, sme si pripomínali vznik fašistického Slovakštátu, ktorý zaplatil za deportáciu 70 000 našich spoluobčanov do koncentračných táborov. Naša krajina sa v súčasnosti zmieta v ťažkej politickej kríze, ktorej hlavnými znakmi sú vzostup nenávisti, nacionalizmu a fašizácie spoločnosti. Aj týmto gestom preto dávame slovenskej a európskej verejnosti najavo, že fašistickú ideológiu nemienime tolerovať a že budeme vždy pripravení postaviť sa zlu do cesty. Fašizmus nikdy nezvíťazí! No pasarán!

EN: The building of The Commenius University in Bratislava has become a scene of anti-fascist struggle. It is now decorated with a huge banner with crossed swastika. The administration of the University supported this act. The March 14th, is the anniversary of a fascist Slovak state which paid for deportation of 70 000 its fellow-citizens to concentration camps. Our country is now convulsed in a heavy political crisis of which are the rise of hatred, nationalism and emerge of fascist tendencies in society, the main symptoms. With this symbolic gesture we want to show that we will not tolerate fascist ideology and we will be always ready to stand against the evil. Fascism will never win! No pasarán!