Politické strany nedávno uzatvárali svoje kandidátky pre parlamentné voľby v roku 2016. Predstavujeme Vám preto niekoľkých kandidátov, ktorí sa budú v nadchádzajúcich voľbách uchádzať o kreslo v Národnej rade za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Kotlebova strana sa totiž dlhodobo snaží zbaviť nálepky fašistov a neonacistov. Pozrime sa preto bližšie na niekoľkých ľudí, ktorí samozrejme s neonacizom nemajú vôbec nič spoločné…

v červenom

Marek Kotleba, brat Mariana Kotlebu – v minulosti bol trestne stíhaný za prevádzkovanie obchodu s neonacistickým oblečením. Marian Kotleba ho po nástupe do funkcie župana zamestnal ako svojho ochrankára a vrátnika na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja.

rogelss

 

Rastislav Rogel – bývalý herec, ústredná postava slovenskej neonacistickej scény, bývalý spevák kapiel Krátky proces a Juden Mord. Okrem iného bol obžalovaný z útoku na bratislavský klub Obluda v roku 2008 a propagáciu fašizmu. Pre svoju kandidatúru si vybral číslo 44, ktoré je neonacistami často používané ako skrytý odkaz na nacistické jednotky SS.

misun

Marián Mišún – vyhodený mestský policajt v Trnave, ktorý trénoval neonacistov bojové umenia, organizátor protirómskych pochodov, bol viacnásobne trestne stíhaný u nás i v Českej republike. Je napojený na neonacistických futbalových ultras a neonacistické hnutia, spolupodieľal sa na organizácii protiimigrantského pochodu v Bratislave, pri ktorom pravicoví radikáli napadli kameňmi arabskú rodinu a prekazili cyklistické preteky.

magát

Marián Magát – predseda Akčnej skupiny Vzdor Kysuce, netají sa svojim obdivovaním Hitlera, holokaust označuje za podvod a výmysel. Taktiež bol viacnásobne stíhaný kvôli verejnej propagácii neonacizmu. Pri jeho poslednej návšteve Prahy bol zatknutý pre podozrenie z trestného činu šírenia nenávisti proti skupine obyvateľov. Pre svoju kandidatúru si vybral čislo 88, ktoré neonacisti používajú ako akronym pre “Heil Hitler”.

andrej

Andrej Medvecký – dlhoročný člen Slovenskej pospolitosti, na fotografii v modifikovanej uniforme fašistickej Hlinkovej gardy, organizuje podporné výjazdy na akcie neonacistov a nacionalistov v okolitom zahraničí.

ľaudár

Zdenko Ľaudár – kandidát strany s číslom 82 z Tisovca. Na fotografii oblečený v tričku neonacistickej kapely Cirhóza 88 a nápisom “Poďme ich vypáliť”, ktorý je v texte jednej z jej pesničiek mierený na likvidáciu Rómov.

michal buchta

Michal Buchta – na fotografii v Steinare počas pochodu k hrobu Jozefa Tisa. Je dlhoročným členom fašistickej Slovenskej pospolitosti.