20. júna, ktorý je vyhlásený za Svetový deň utečencov, sa v Bratislave uskutoční protest proti imigrantom s názvom “Stop islamizácii Európy”. Tento protest organizujú popredné tváre slovenskej krajne-pravicovej scény s podporou neonacistických chuligánov zo Slovenska, Česka i Poľska. O to vážnejší je fakt, že tejto demonštrácii, schovávajúcej sa pod rúšku legitímneho občianskeho protestu, vyjadruje svoju podporu i veľká časť širokej verejnosti na Slovensku. Krajná pravica sa snaží využiť negatívne nálady v spoločnosti v súvislosti s možným prijatím utečencov v našej krajine a využiť prítomnosť bežných ľudí na tomto proteste k vytĺkaniu vlastného politického kapitálu a legitimizácii svojho nenávistného programu.

Vyzývame preto širokú verejnosť, aby sa nenechala využívať neonacistami a krajne-pravicovo orientovanými chuligánmi a tento protest nepodporila. Vzhľadom k tomu, kto túto demonštráciu organizuje a rovnako s prihliadnutím na fakt, že túto akciu sa chystajú podporiť fašisti a neonacistickí chuligáni z okolitých krajín, je veľmi pravdepodné, že sa tento protest zvrhne na propagáciu fašistickej ideológie a dôjde na ňom k násilným prejavom. Voláme po otvorenej diskusii, ktorá však nemôže byť založená na horúcich emóciach, a ktorá si naopak vyžaduje dostatočnú informovanosť ľudí o súčasnej utečeneckej kríze. Hulákanie rasistických hesiel ruka v ruke s neonacistami či rozosievanie strachu a nenávisti v uliciach však so slušnou diskusiou a prejavením názoru nemá nič spoločné.

Všetkých ostatných ľudí preto vyzývame, aby prejavili svoj postoj k súčasným nenávistným náladám v slovenskej spoločnosti a postavili sa už túto sobotu 20. júna o 15.00 na Hodžovom námestí nenávisti do cesty.

Kto organizuje pochod proti islamizácii v Bratislave:http://bratislavabeznackov.org/…/kto-sa-chysta-v-bratislav…/

Bratislava blokuje: https://www.facebook.com/events/954538821277659/

bratislava2