ref2

Dnes ráno bol z historickej budovy Univerzity Komenského v Bratislave vyvesený niekoľkometrový transparent s nápisom Refugees welcome a preškrtnutým hákovým krížom. Autori tohto počinu nám zaslali svoje prehlásenie:

“Vzhľadom na obavy z rastúcej xenofóbie v spoločnosti, aj v súvislosti s pripravovaným pochodom proti imigrantom, chceme symbolicky vyjadriť solidaritu s ľuďmi, ktorých životy a dôstojnosť sú v ohrození. Myslíme si, že spoločnosť potrebuje zmysluplnú diskusiu, v ktorej rasizmus, xenofóbia a neznášanlivosť nemajú miesto.

Súčasný diskurz sa nesie v znamení politického a ekonomického kalkulu, čím vytvára v ľuďoch strach, nenávistné nálady a dáva priestor krajne pravicovému populizmu, čoho dôkazom je aj pripravovaný pochod proti imigrantom 20. júna v Bratislave. Dôsledkom toho je, že demonštrácia, ktorú organizujú popredné tváre slovenskej neonacistickej scény oslovuje svojou demagogickou rétorikou aj širokú verejnosť.

Apelujeme na akademickú a kultúrnu obec, ako i na osobnosti verejného a kultúrneho života, aby rovnako vystúpili proti tejto súčasnej vlne neznášanlivosti v našej spoločnosti a zasadili sa za obranu hodnôt humanizmu a tolerancie.”

Vyjadrite svoj postoj aj vy 20 júna v uliciach Bratislavy: https://www.facebook.com/events/954538821277659/

ref