Ďalším zo sprievodných podujatí tohtoročnej blokády pochodu neonacistov a neoľudákov v Bratislave je premietanie a diskusia v bratislavskej Open Gallery.

V piatok 13. marca sa uskutoční premietanie dokumentárneho filmu Night Will Fall a následná diskusia s názvom “Nenávisť ako folklór?”. Pozvanie prijal slovenský umelec a dokumentarista Tomáš Rafa, ktorý sa vo svojej tvorbe zaoberá rasizmom, nacionalizmom a vyostrenými politicko-spoločenskými témami. Spolu s ním a ďalšími hosťami sa budeme rozprávať o trende vzostupujúceho nacionalizmu, rasizmu, antisemitizmu, islamofóbie či iných prejavov nenávisti v našej spoločnosti. Prijmite aj vy pozvanie do tejto debaty, v ktorej sa budeme pýtať samých seba – Stala sa nenávisť našim folklórom?

17.30 – Premietanie dokumentárneho filmu Night Will Fall

Alfred Hitchcock a Sidney Bernstein v roku 1945 natočili dokument o hrôzach koncentračných táborov. Film sa však pre svoju šokujúcu obsahovú hodnotu nikdy nepremietal. Máme ho možnosť vidieť až dnes a to formou dokumentu o dokumente. Tento film nie je vhodný pre deti a citlivé povahy.

19.00 – Diskusia s Tomášom Rafom a ďalšími zaujímavými hosťami.

Open Gallery, Baštová 5, Bratislava

 

night